Bezpieczeństwo trzeba sprawdzić

Autor:

W czasach kiedy komputer niepodłączony do globalnej sieci jaką jest internet przestał mieć jakiekolwiek większe znaczenie bardzo dużo funduszy jest kierowanych na sprawdzanie i unowocześnianie systemów zabezpieczeń które mają przeciwdziałać nadużyciom jakich mogą dopuścić się osoby chcące zaszkodzić danej osobie lub firmie. Mimo coraz większych możliwości chronienia danych jest wciąż potrzebny. Najbardziej znanym powiedzeniem którym kierują się osoby parające się łamaniem wszelkich barier bezpieczeństwa są słowa Kevina Mitnicka że człowiek jest najsłabszym ogniwem w łańcuchu wszelkich zabezpieczeń. Niestety jest to racją i wykorzystując podstawy psychologii można zawsze dotrzeć do odpowiednich informacji które mogą stanowić zagrożenie dla społeczeństwa lub konkretnej firmy. jest również potrzebny do tego żeby ludzie mogli czuć się bezpiecznie zarządzając przez internet swoimi pieniędzmi na koncie w bankach które odchodzą powoli od tradycyjnych metod i pozwalają samemu zarządzać kontem przez internet.

Informatycy kontra przestępcy

Bardzo dużo firm wynajmuje na swoje potrzeby osoby które znają się bardzo dobrze na tym w jaki sposób można przeprowadzić atak na konkretne systemy zabezpieczeń i w ramach przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa zlecają włamanie do własnej infrastruktury sieciowej. Daje to możliwość poprawy błędów jakie zostały popełnione podczas projektowania konkretnego rozwiązania które miało chronić firmę. Osoby które mają otwarty umysł i potrafią interpretować tą samą informacje na kilka sposobów przeważnie mają bardzo duże predyspozycje do tego aby mogły stać się profesjonalistami w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa.

W dużych firmach które posiadają własne sieci komputerowe oraz aplikacje sieciowe których działanie może odbić się na zarobkach ważne jest to aby przeprowadzić audyt bezpieczeństwa ponieważ nawet najlepsze zabezpieczenie nie da 100% pewności.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Siła leży w księgowości
Właściciele przedsiębiorstw, które dopiero wchodzą na lokalny rynek, siły swojej firmy dopatrują się najczęściej w innowacyjności pomysłu, dzięki któremu dany biznes w... więcej
Bezpieczeństwo – podstawowy standard w pracy
fot.sovrintraining.co.uk Bezpieczeństwo to podstawowy standard jaki trzeba zapewnić podczas zatrudnienia pracownika. Firmy, które zatrudniają kadrę pracowniczą muszą w ciągu 30... więcej