Kreszowanie tekstyliów – celowe gniecenie na stałe

Autor:

Branża tekstylna pragnie ciągle się rozwijać i urozmaicać swoją ofertę, dlatego też poszukuje coraz to nowych rozwiązań, aby zainteresować potencjalnych klientów. Jednym z ciekawszych sposobów na osiągniecie oryginalnego wyglądu materiału tekstylnego, jest . Ta specyficzna metoda  obróbki materiału, polega na unikalnym zaprasowywaniu tkanin, tak aby wytworzyły się zdobnicze zagniecenia.

Sposoby wytwarzania

, poddawane są prasowaniu w bardzo wysokiej temperaturze – na tyle wysokiej, aby uzyskać plisy, nie niszcząc tym samym samego materiału. Co ciekawe, prasowanie to jest trwałe, dzięki czemu możemy mieć pewność, iż otrzymany wzór będzie na stałe zdobić dzianinę. wykonuje się specjalnymi maszynami, które obsługiwane są przez wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu efekt końcowy tkanin kreszowanych jest tak zaskakujący. Ilość zagnieceń i plis, zależna jest od tego czego oczekuje klient, można bowiem wykonać o delikatnie poplisowanej fakturze jak również takie bardzo pogniecione.

Po co kreszować ?

Jest to idealny sposób, aby urozmaicić monotonny wygląd tekstylnej kiedy sam sitodruk Reflect, barwienie, czy nawet plisowanie są niewystarczające. Dzięki kreszowanym firanom czy obrusom, dekorowane wnętrze może zyskać całkowicie nowy charakter i styl, bowiem pofalowana faktura jest niezwykle interesująca i przyciągająca wzrok.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz