Legia liderem rozgrywek piłkarskich

Sezon 2012/2013 w polskiej Ekstraklasie zbliża się do półmetku. Za nami już czternaście kolejek. Liderem tabeli jest Legia Warszawa z dorobkiem trzydziestu trzech punktów. Zaś ostatnim zespołem jest Podbeskidzie Bielsko-Biała, tylko z pięcioma ,,oczkami''. Po dziesięciu zwycięstwach, trzech remisach i jednej porażce, ekipa z Łazienkowskiej została głównym faworytem do zdobycia Mistrzostwa Polski.

videoreportaze-warszawa

Wygrana z Ruchem u siebie

Legia swoje aspiracje do tytułu potwierdziła w ostatniej kolejce. Na własnym stadionie zmierzyła się z Ruchem Chorzów. Warszawa wskazywały, iż będzie to pojedynek dwóch najlepszych ów w obu zespołach. Spotkanie pokazało, że zawodnikiem meczu nie został żaden z nich. W dwudziestej dziewiątej minucie, po błędzie obrony gości, gola strzelił Jakub Kosecki. Swoje drugie trafienie zanotował po przerwie, w sześćdziesiątej czwartej minucie. Pewną pomocą w tym było wyrzucenie chwilę wcześniej po obrońcy Ruchu i Legii. Lepiej tę sytuację wykorzystała Legia i prowadziła w spotkaniu już 2:0. Jednak nie był to ostatni spotkania. W siedemdziesiątej trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się najlepszy Ekstraklasy – Danijel Ljuboja. Tym samym, zakończył się zwycięstwem ekipy ze stolicy 3:0. Zaś Warszawa wskazywały, że największą zasługę w zwycięstwie należy przypisać młodemu Jakubowi Koseckiemu, który z spotkania na spotkanie prezentuje się coraz lepiej. Taką grą powinien zasłużyć na powołanie do reprezentacji Polski.

Rozgrywki Ekstraklasy są transmitowane na kanałach sportowych. Oprócz tego, sporządza się videoreportaże warszawa z najciekawszych spotkań piłkarskich.